Vánoční pozdrav 2020

prosinec 2020
Stöger & Partner Newsletter

Vážená klientko, vážený kliente!

Tento zvláštní rok se blíží ke konci. Všichni jsme byli konfrontováni s tématy, která jsme si před rokem nedokázali ani představit. Skutečnost, že některá odvětví nedosáhla po měsíce žádného obratu, nebyla zohledněna v žádné ani z těch nejopatrnějších prognóz.

Pozitivně mě překvapilo, jak pružně a kreativně na tuto situaci zareagovalo mnoho našich klientů, například prodejem svého zboží na ulici, přes e-shopy atd., díky čemuž dosáhli alespoň části obratu.

Naše profese byla a je v této době samozřejmě zvláště žádaná. My sami se musíme seznamovat s novými předpisy, které jsou téměř každý týden nové, sdělit je našim klientům a implementovat je. A to vše za ztížených podmínek, práce z domova, částečných výpadků internetu, netrpělivých klientů atd. Za naši práci jsme však také dostali velké uznání a někteří klienti nám řekli, že si až nyní uvědomili, jak důležité pro jejich společnost naše povolání je.

Letos bych tedy rád poděkoval nejprve našim zaměstnancům, kteří pracovali s neuvěřitelným odhodláním a nasazením. Za to, že i přes práci z domova šlo vše téměř hladce, vděčíme organizačnímu talentu naší vedoucí kanceláře, paní Daniele Pichler.

A že navzdory všemu je čas i na jiné věci ukazuje skutečnost, že se letos do naší kanceláře narodily dvě děti a proběhla svatba. Srdečně gratulujeme Katrin Wurm a Astrid Ikonic k narození dcer a Melanie Hobiger ke svatbě.

Jako každý rok Vám i tentokrát posíláme brožuru s daňovými novinkami. Vzhledem k aktuální situaci věnujte prosím pozornost také příloze, která představuje nejnovější stav.

Na závěr bych Vám rád všem poděkoval za spolupráci v uplynulém roce.

Přeji Vám veselé a požehnané Vánoce, navzdory obtížné situaci také pár klidných a pokojných dnů a všichni doufáme, že se naše životní podmínky v roce 2021 vrátí opět k normálu.

S přáním všeho nejlepšího

Váš

Mag. Georg Stöger

a celý tým firmy Stöger & Partner

Soubory ke stažení